Неприятният противник на Григор Димитров, аржентинецът Диего Шварцман отстрани третия поставен в схемата на турнира в Монреал. Дребничкият Шварцман победи с 4-6, 7-6(7), 7-5, намиращия се в добра форма австриец Доминик Тийм.

Григор Димитров започва с Миша Зверев в Монреал около 21:00 часа

Българинът ще играе и на двойки

Диего измъкна загубен мач. след като губеше с 2-5 в третата част. След това Тийм достигна до четири мачбола. Силната игра на аржентинеца в защита се оказа решаваща в края.

Шварцман трудно играе на твърди кортове, но именно на такъв той постигна първата си победа срещу тенисист от Топ 10. Диего стана известен в България след победата си над Григор Димитров в Истанбул през 2016-а. На тазгодишния Уимбълдън аржентинецът стана лесна плячка за хасковлията.

Шварцман може да достигне и до четвъртфинал, защото следващият му съперник е изкачващият се в ранглистата на АТП американец Джаред Доналдсън. Доналдсън се справи с брадатия французин Беноа Пер.

Преди това американците Джак Сок и Сам Куери отстраниха французите Пиер-Юг Ербер и Венсан Мило съответно с 7-6(4), 6-3 и 4-6, 7-6(4), 7-4.