Поставеният под №7 Доминик Тийм стана първият, класирал се за осминафинал на турнира "Мастърс" 1000 в Монте Карло. Той успя драматично да наддлее над руснака Андрей Рубльов с 5-7, 7-5, 7-5 за два час и 42 минути.

Всички резултати от турнира "Мастърс" в Монте Карло

Григор Димитров е поставен под №4 и започва директно от втория кръг

Мачът беше изключително равностоен и оспорван. Първите два сета бяха решени с по един пробив в края.  Трета част продължи повече от един час и предложи няколко обрата. Първо Тийм проби и дръпна с 4-1. Рубльов се мобилизира, взе следващите 4 гейма и вдигна победоносно ръце за 5-4.

Това му изигра лоша шега, защото геймът, който трябваше да се окаже победен за него, беше загубен. Руснакът изпусна мачбол и взе само 2 точки до края на двубоя.

Доминик Тийм ще играе в третия кръг в третия кръг с победителя от мача на бившия световен №1 Новак Джокович (Сърбия) с хърватина Борна Чорич.

В другите два завършили до момента мача, италианският квалификант Марко Чечинато се наложи над Дамир Джумхур (Боасна и Херц.) с 6-3, 6-2.

Участващият с "уайлд кард" Жил Симон спечели френското дерби срещу №16 Адриан Манарино с 6-3, 4-6, 6-2. Симон може да срещне Тийм на четвъртфинал.