Водачът на схемата Доминик Тийм (Австрия) се измъчи, но стигна до победата в първия си мач след финала на Australian Open 2020. Шампионът през 2017 година надделя над участващия с "уайлд кард" бразилец Фелипе Мелижени с 6-2, 4-6, 6-1 в първия си мач турнира от ATP 500 в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 1,9 милиона долара.

Новак Джокович игра тенис с деца на улица в Белград

Видео на любопитната случка беше публикувана в социалните медии

Австриецът преодоля дискомфорт в левия крак, който се появи в загубения втория сет. 21-годишният Мелижени е №341 в ранлистата на ATP и преди не беше срещал играч от първите 80 в света. Следващият съперник на Тийм ще бъде испанецът Хауме Мунар.

Поставеният под №2 Ласло Джере (Сърбия) елиминира италианеца Марко Чекинато с 6-4, 6-7(4), 6-1 и очаква мач с неговия сънародник  Лоренцо Сонего.

Представителят на домакините Тиаго Монтейро поднесе една от изненадите на кръга, след като отстрани четвъртия в схемата и финалист в турнира през 2016 година Гуидо Пея (Аржентина) с 5-7, 6-4, 7-6(3).

Италианският квалификант Джанлука Магер, 128-и в света, поднесе другата по-сериозна изненада, след като елиминира шампиона от Буенос Айрес през миналата седмица и №8 в схемата Каспер Рууд (Норвегия) със 7-6(4), 7-5.