Доминик Тийм (Австрия) изигра 70-минутен първи сет срещу финалиста от Sofia Open 2019 Мартон Фучович (Унгария), но след това пречупи опонента си и спечели със 7-5, 6-1. Мачът беше осминафинален на турнира на клей от ATP 500 в Хамбург (Германия).

Рейли Опелка спечели престрелката на гигантите с Джон Иснър в Атланта

Двамата не стигнаха до пробив и реазлизираха общо 64 аса

Тийм е поставен под №1 в схемата и като голям специалист на клей е основен фаворит от последния голям турнир за годината на червени кортове. Фучович отрази седем точки за пробив в първата част, но осмата се оказа фатална, както за сета, така и за мача.

Във втората част унгарецът се отказа и взе само една партия за 25 минути. За сравнение в първия сет точките за Тиим са 49 на 41, а във втория 25 на 7.

Австриецът ще играе утре на четвъртфинал със завръщащия се Андрей Рубльов. Руснакът започна колебливо мача си срещу надеждата на норвежкия тенисис, но след загубен първи сет, намери играта си и с безпощадни удари се нали с 3-6, 7-5, 6-3 за . Ключовият момент беше в края на втората част, когато Рууд упорито успяваше да се измъкне. Рубльов реализира третия си сетбол при подаване на Рууд и законмерно наложи волята си.

В другия известен четвъртфинал полуфиналистът от Sofia Open 2017 Николоз Басилашвили (Грузия) ще спори с Жереми Шарди (Франция).

Днес са останалите 4 осминафинали. На корта ще се появяват надеждите на домакините за титла Ян-Ленард Щруф и Александър Зверев. Мечтаният финал за феновете в Хамбург е Доминик Тийм - Александър Зверев.

Григор Димитров се записа за ATP 250 в Ченду (Китай)

Турнирът се провежда в края на септември и е с награден фонд от повече от 1 милион долара

Резултати от осминафиналите (кръг №2) на турнира от ATP 500 в Хамбург:

Доминик Тийм (Австрия, №1) - Мартон Фучович (Унгария) 7-5, 6-1

Андрей Рубльов (Русия) -Каспер Рууд (Норвегия) 3-6, 7-5, 6-3

Фабио Фонини (Италия, №3) - Рудолф Молекер (Германия) днес

Пабло Кареньо Буста (Испания) - Ян-Ленард Щруф (Германия, №7) днес

Жереми Шарди (Франция) - Ришар Гаске (Франция) 7-6(5), 7-5

Николоз Басилашвили (Грузия, №4) - Хуан Игнасио Лондеро (Аржентина) 6-4, 3-6, 6-3