Следващият противник на Григор Димитров на турнира по тенис в Акапулко с награден фонд 1,4 млн. долара ще бъде кипърецът Марко Багдатис. Както се очакваше той не срещна особена съпротива от Мигел Анхел Рейес и го победи с 6:2, 6:4.

Евентуалният съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите Ернест Гулбис не срещна абсолютно никакви трудности при аклиматизцията след дългия преход от Марсилия към Акапулко и два дни, след като триумфира с титлата във Франция, днес даде само два гейма на Йен Хсун Лу (Тайпе), печелейки двубоя с 6:1, 6:1. В мач за място на четвъртфиналите Гулбис ще срещне преминалия квалификациите белгиец Давид Гофен, който отстрани поляка Лукаш Кубот с 6:4, 2:6, 6:4.

Един от големите фаворити за трофея на турнира в Акапулко, шотландецът Анди Мъри, поставен под № 2, постигна трудна победа над испанеца Паобло Андухар с 2:1 сета (3:6, 6:1, 6:2). Андухар, който миналата седмица измъчи и световния номер едно Рафаел Надал на 1/2-финалите в Рио де Жанейро, започна силно и спечели първия сет. Той дори направи пробив и във втория, но след това 7-ят в света взе шест поредни гейма и изравни. В решителния трети сет Мъри не даде повече шансове на опонента си и стигна до крайния успех.

В следващия кръг Мъри ще играе срещу португалеца Жоао Соуса, който победи французина Адриан Манарино също в три сета (1:6, 6:2, 6:2).

Поставеният под №1 на турнира в Акапулко испанец Давид Ферер победи в рутинен мач представителя на Казахстан Михаил Кукушкин в два сета (6:2, 6:3). За Ферер това беше победа №250 на твърди кортове.

В следващия кръг Ферер излиза срещу двукратният шампион от този турнир, сънародника си Фелисиано Лопес, който отстрани французина Едуар Роже-Васлен с 6:4, 6:2.

Мачът между двамата най-високи тенисисти на АТР тура Иво Карлович (Хърв) и Джон Иснър (САЩ) завърши с победа на хърватина след два тайбрека 7:6(4), 7:6(7). Карлович отбеляза 15 аса в този двубой и записа общо 236 от 13 мача през този сезон.

Следващият съперник на хърватина е Дуди Села, Израел, който отстрани в първия кръг колумбиеца Алехандро Фала с 6:1, 6:4.