Димитър Кузманов първи уверено към пети финал през тази година в ежеседмичния турнир в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Петя Аршинкова се спъна във второто препятствие в Анталия

Пловдивчанката загуби шест последователни гейма

Мико се саморазправи за 66 минути с аржентинския квалификант Франсиско Черундоло с 6-1, 6-0. Кузманов доминираше в целия мач, като спечели общо 59 точки срещу само 29 на неговия съперник.

Пловдивчанинът ще играе утре на полуфинал с "лъки лузъра" Марко Миладинович (Турция), справил се с представителя на домакините Сарп Агабъгун с 6-1, 6-4. Агабъгун участва миналата година в квалификациите на Sofia Open 2018.

Другият полуфинал ще противопостави първата ракета на Турция Джем Илкем и неговия сънародник Марсел Илхан. Илкем днес победи аржентинеца Дженаро Алберто Оливиери с 6-4, 6-2 за 1 час 44 минути.

Евентуалният финал Кузманов - Илкем в неделя ще прикове вниманието на турските любители на тениса. Това би бил последният мач на двамата преди изявите им за "Купа Дейвис" през следващата седмица.