Димитър Кузманов и Александър Лазов показаха, че могат да бъдат равностойни на една от най-силните двойки в света. Двамата отпаднаха достойно  от поставените под №2 Мате Павич (Хър) и Александер Пея (Авт) с 2-6, 4-6 за 57 минути.

Сензация! Грузинец отстрани водача в схемата Доминик Тийм

Николоз Басилашвили победи фаворизирания австриец с 6-4, 6-4

Българите спечелиха първия гейм в мача, но класата на съперниците им се оказа решаваща и те за 24 минути поведоха след 6-2.

Кузманов и Лазов се прибраха в съблекалнята на почивката и се върнаха преобразени.

Те печелеха подаванията си и бяха равностойни в сервис геймовете на противниците си. Павич и Пея нанесоха решителния си удар в седмия гейм, когато пробиха след като изоставаха в резултата.

Снимка 277853

Краят на мача вече беше чиста формалност.

Кузманов и Лазов показаха, че имат много добър синхрон, който ще бъде много полезен в предстоящите мачове за Купа Дейвис.