Юлия Стаматова и Диа Евтимова спечелиха четвъртфиналните си срещи на турнира в Анталия. Надпреварата на червени кортове е 27-ма от началото на годината, която се провежда в турския град.

Евтимова, Стаматова и Топалова на четвъртфинал в Созопол

Станаха ясни участничките и във финала на двойки

Евтимова надви молдовката Виталия Стамат с 6-4, 6-3 за 1 час и 20 минути. Диа имаше известни проблеми във втория сет, но взе последни четири гейма в мача. Утре българката ще се срещне с французойката Ема Лене.

Юлия Стаматова съхрани надеждите за български финал. Приятелката на футболиста Абел Анисе Андрианантенайна се наложи над чехкинята Габриела Хорацкова с 6-2, 7-6(8).Срещата продължи 2 часа и 1 минута, като двете направиха общо 151 разигравания. 80 от тях бяха спечелени от Юлия.

Тя ще има за съперничка 17-годишната рускиня Екатерина Вишевская.

С победите си нашите момичета добавиха по 4 точки за ранглистата на УТА.

Евтимова загуби полуфинала на двойки. Евтимова, заедно с партньорката си Каролина Алвеш от Бразилия загубиха полуфинал на двойки. Двете отстъпиха пред Хорацкова и туркинята Черме Амил с 3-6, 6-4, 8-10.