Канадският талант Денис Шаповалов спечели първа титла от ATP в кариерата си. Поставеният под №4 и намиращ се на 34-а позиция в световната ранглиста се наложи във финала в Стокхолм (Швеция) с над сърбина Филип Краинович с 6-4, 6-4.

Чакането приключи - Анди Мъри с първа титла от ATP след завръщането си на корта

Направи обрат срещу Стан Вавринка за титлата в Антверпен

Той е първият представител на Канада с турнирна победа след януари 2016-а година, когато Милош Раонич триумфира в Бризбън. Два пробива бяха достатъчни на Шаповалов за победата. Той ги направи в третия гейм на пътрвия сет и деветия гейм на втория сет. Мачът срещу Краинович, който беше първи между двамата продължи 85 минути.

В турнира от ATP 250 в шведската столица участва и най-добрият български тенисист Григор Димитров, който беше поставен под №2 и имаше и "уайлд кард". Въпреки амбициите да играе добре в турнир, който е печелил и има още два загубени финала, хасковлията загуби единствения си мач срещу канадския майстор на сервиси Сам Куери.