Аржентинецът Федерико Делбонис поднесе голямата изненада във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс като изхвърли от надпреварата световния № 2 Анди Мъри. Той се наложи с 6:4 4:6 7:6(3) в мач продължил 2 часа и 45 минути. Това е може би най-големият успех в кариерата на Делбонис.

Мъри дори не се доближи до най-добрата си форма. Той определено се нуждае от игрова практика след паузата, която направи, за да е до съпругата си Ким, която в началото на февруари роди момиченце. Световният №2 допускаше твърде много и нехарактерни за него грешки. Трябва обаче да подчертаем, че аржентинецът игра на много високо ниво.

Поставеният под №6 в основната схема Томаш Бердих се класира за третия кръг след победа над младия Борна Чорич с 6:1 7:6(3). Той вървеше към убедителна победа, но във втория сет бе принуден да се бори наистина здраво, за да постигне успеха
над хърватския тийнейджър. Бердих взе безпроблемно първия сет с 6:1, а във втория имаше преднина от два пробива при 4:1 и свой сервис. Чорна обаче успя да изравни резултата, като дори спаси два мачбола при 5:4 за Бердих. Хърватинът не съумя да продължи възхода си в тайбрека и взе само три точки на световния №7.

Така на осминафиналите предстои интригуващ сблъсък между Бердих и Милош Раонич, който по-рано си осигури място в следващата фаза, след като взе първия сет и поведе с 3:0 във втория, когато Бърнард Томич взе решение да се откаже.

Марин Чилич и Гаел Монфис също се класираха за осминафиналите. Шампионът от US Open 2014 не срещна затруднения срещу Леонардо Майер и с по един пробив в двата сета изкова победата с 6:4 6:3 за по-малко от час и половина. Поставеният под №10 наниза 6 аса, спечели 82% от точките си на първи сервис и отрази и двата брейкбола, които имаше съперникът му. В спор за място на четвъртфиналите Чилич ще играе с Ришар Гаске.

Монфис премина още по-лесно през Алберт Рамос – 6:1 6:3 за час. Французинът проби 5 пъти подаването на испанеца и не удържа само един свой сервис гейм. За него предстои мач срещу Федерико Делбонис.