Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро победи Жо-Вилфрид Цонга със 7:6(4), 7:6(5) в мача на дебютантите от втория кръг на златната група на турнира по тенис "Мастърс Къп" с награден фонд 4,45 милиона долара.

20-годишният Дел Потро,стартира с поражение от Новак Джокович (Сърбия), записа първи успех в надпреварата и запази шансове да се класира за полуфиналите.

Аржентинецът стартира отлично с пробив още в първия гейм на мача, но Цонга изравни за 2:2. В последствие се стигна до тайбрек, който Дел Потро контролираше и спечели със 7:4 точки.

Втората част се разви идентично. Аржентинецът проби в първия гейм, но загуби подаването си в следващия и отново се стигна до тайбрек, който Дел Потро взе
този път със 7:5 точки, а с това и мача за 1:50 час.

Цонга, който пласира 17 аса, допусна втора загуба след поражението от Николай Давиденко в първия кръг и има минимални шансове да продължи на полуфиналите.