Непрестанният дъжд направи деня на Уимбълдън почти почивен за българския №1 Григор Димитров. Той трябваше да се изправи срещу американеца Стив Джонсън в двубой от третия кръг.

Мачът беше насрочен за корт № 18 и трябваше да бъде трети по ред. Още от сутринта валеше и дамската среща между Слоун Стивънс и Манди Минела беше преместена на друг корт.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Стив Джонсън 3-4

Възраждането на българския №1 продължава

Мистър "Сервис" Джон Иснър успя за малко повече от три часа да направи 43 аса и да победи след 3 тай-брейка аутсайдера от Австралия Бартън. Срещата се игра с прекъсвания и неопитността на Бартън даде възможност поне част от мача на българина да се проведе.

Димитров и Джонсън играха 34 минути оспорван тенис. Българинът сервира първи и успя да спаси подаването си от 0-40. Вторият гейм беше огледален, като Джонсън успя да се измъкне.

Вторият сервис гейм на Гришо завърши на нула. Последва ново трудно подаване на Джонсън. Петият гейм се оказа единственият до момента, в който някой реализира пробив, За съжаление това стори американецът. Димитров не успяваше да вкарва първото си подаване и предаваше предимството в разиграванато на своя съперник.

Следващите геймове бяха оспорвани с възможности за пробиви, но сервиращите се измъкваха. При 3-4 и 30-30 дъждът се завърна, мрежата бе демонтирана и корта покрит.

Утре срещата ще продължи, ако природата позволи.

Стив Джонсън е тенисист, който разчита предимно на сервиса си. Той е рязък, леко изнервен и склонен да избързва. Григор не можа да намери ритъма си и да се нагоди към нестандартната игра на съперника си. Ако вкарва първия си сервис и е по-спокоен не би трябвало да има проблеми в доиграването.