Белгиецът Давид Гофен взе скалпа на световния №2 сърбина Новак Джокович в четвъртфинален мач от турнира Мастърс 1000 в Монте Карло. Срещата премина през обрати, продължи 2 часа и 40 минути и завърши при резултат 6-2, 3-6, 7-5.

Гофен започна по-добре и спечели бързо първия сет. Джокович наложи предимство след средата на втората част, в която се наложи с 6-3. Сърбинът продължи да доминира и първи направи пробив в третия сет.

Снимка 289806

Любимецът на софийската публика Гофен не се предаде върна пробива и започна да играе много уверено. Връх на напрежението се оказа последният гейм в мача. Белгиецът достигна до пет мачбола. Джокович също имаше своите възможности да стигне до тайбрек. Двамата направиха 27 разигравания при предпоследната точка.

Все пак Давид Гофен показа, че повече иска победа и беше по-агресивен. Течеше 15-та минута от гейма, когато белгиецът победоносно вдигна ръце. Само преди пет месеца Гофен взе само три гейма на Джокович на финалите в Лондон.

Давид ще играе утре на полуфинал с Рафаел Надал. Освен ако Диего Шварцман не направи поредната изненада в днешния последен за деня мач.