Белгийският тенисист Давид Гофен се класира за 1/4-финал на турнира от ATP 500 в Токио (Япония). Мачът му с канадския талант Денис Шаповалов премина през два тайбрейка, но беше спечелен със 7-6(5), 7-6(2).

Новак Джокович иска златен медал от игрите в Токио

Сърбинът играе тази седмица на олимпийските кортове

Шаповалов заби 10 аса и отрази всичките 4 точки за пробив, които трябваше да спасява. 78-те процента на първи сервис не се оказаха и Гофен ще играе утре победителя от двубоя Марин Чилич (Хърватия) и Хьон Чун (Южна Корея).

В първия дълъг гейм Гофен наложи пълен контрол и дръпна решително с 6-1. Канадецът спаси 4 сетбола, но се предаде при петия след отличен сервис по правата на Давид. Сценарият почти се повтори и в последната партия на мача. Белгиецът поведе с 5-0.

В първия мач за деня Таро Даниел донесе радост на домакините след успех срещу австралиеца Джордан Томпсън с 6-4, 7-6(3). Така за първи път двама японци се класират за четвъртфинал на домашния турнир. Вчера това стори и Ясутака Учияма.

Водач в схемата на турнира е световният №1 Новак Джокович, който днес почива.