Давид Гофен се класира за 1/4-финал на турнира в "Мастърс" в Монте Карло. Белгиецът, който е №10 в света, се справи се намиращия се с 6 места зад него в ранглиста на ATP испанец Роберто Баутиста Агут с 6-4, 7-5 и очаква победителя от следващия двубой на "Корта на принцовете" между Григор Димитров и Филип Колшрайбер.

Всички резултати от турнира "Мастърс" в Монте Карло

Григор Димитров е поставен под №4 и започва директно от втория кръг

Първият сет се реши в деветия гейм, когато Гофен реализира трета си възможност за пробив. Преди това Баутиста Агут на два пъти в шестата партия пропусна да излезе напред.

Във втората част станахме свидетели на цели седем пробива. Гофен дръпна с 3-0 след два брейка, но веднага допусна да бъде върнат един. Той отново излезе напред с 4-1 и получи възможност за два мачбола в осмия гейм.

Агут се спаси и остана в двубоя. Испанецът си взе подаването на нула. Гофен се смути и лесно допусна до изравняване за 5-5, след като направи детински грешки. Но това не беше последният брейк в сета. Белгиецът успя да пласира няколко топки в ъглите и отново излезе напред за 6-5. Този път той не загуби концентрация и реализира третия си мачбол в мача, продължил 1 час и 42 минути.