Руснакът Даниил Медведев победи световния №1 Новак Джокович в четвъртфинален мач от турнира "Мастърс" 1000 в Монте Карло. Шампионът на Sofia Open 2019 се наложи с 6-3, 4-6, 6-2 след 2 часа и 22 минути игра на корт "Рение III" и утре ще спори с друг сърбин - Душан Лайович за място в неделния финал.

Медведев започна ударно и проби още в първия гейм на мача. Той беше безупречен в сервис геймовете си и не даде шанс на Ноле да се  върне в сета. В края Даниил направи още един брейк за 6-3.

Душан Лайович чака сънародника си Новак Джокович на полуфинал в Монте Карло

Сърбинът се справи с италианския квалификант Лоренцо Сонего

Първите три гейма на втората част бяха много дълги и оспорвани. В тях се видя, че Джокович не се е предал и след като реализира третата си възможност за пробив, сърбинът поведе с 2-1.

От тук до края на частта световният №1 сервираше неотразимо и я затвори с 6-4 за 58 минути.

Снимка 419159

Медведев върна предимството си в третия сет. След два брейка за 3-1 и 5-1 той поведе убедително. Джокович върна единия пробив, но се разколеба в следващия си сервис гейм и даде мачбол след двойна грешка.

Руснакът в типичния си стил, с който обръщаше разиграванията в София, реализира последната точка.

Така мечтаният финал в Монте Карло между Рафаел Надал и Новак Джокович няма да се състои. Но формата на Медведев може да се окаже проблем за "Матадора" в неделя.