Словашката тенисистка Даниела Хантухова победи китайката На Ли с 2:1 гейма (7:5, 4:6, 6:1) и се класира за финала на тенис турнира "Пасифик Лайф Оупън" с награден фонд 2, 100, 000 долара.

В мача, който продължи 2 часа и 20 минути при температура 37 градуса по Целзий, Хантухова не демонстрира почти никаква умора, докато китайката отпадна физически в третата част. Двубоят беше прекъсван, за да могат тенисистките да си починат от страшната жега на корта.

Двете постигнаха по 4 аса, а На Ли направи само две двойни грешки, но последната беше за геймбол на Хантухова.

След тази загуба На Ли напусна турнира след като постигна огромен успех като достигна до полуфиналната среща.

Във втория полуфинален мач Светлана Кузнецова победи австрийската изненада Сесил Бамер с резултат 6:7, 6:4, 6:1.

В първия сет австрийката се наложи след тайбрек, но във втория и третия сет руската тенисистка наложи волята си и спечели двубоя, класирайки се за финалната битка.