Григор Димитров победи Юго Юмбер в мач от първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" Western & Southern Open.

Шампионът от 2017 година Димитров е поставен под №14, като е спечелил единствения си мач досега с 42-ия в ранглистата французин: 4:6, 6:1, 6:2 на "Мастърс"-а в Париж през миналата година.

Григор Димитров е заявил участие на "Мастърс" 1000 в Рим

Турнирът започва на 14 септември

При 30:30 в четвъртия гейм Димитров показа изумителна игра в защита и в крайна сметка принуди съперника си да сбърка, сдобивайки се с първа точка за пробив. Юмбер я отрази, но малко след това Димитров отново имаше шанс за пробив. Последва двойна грешка на французина и това означаваше 3:1 за българина. С гейм на 30 Григор затвърди пробива и увеличи преднината си в резултата на 4:1.

Григор Димитров е пример за нереализиран талант

"Липсват му умението да избира най-точния удар според ситуацията и най-вече спортна злоба"

Григор продължаваше да сервира уверено и с 6:3 спечели първия си сет след рестарта на сезона в ATP тура.

Най-слабият сервис-гейм на Григор от началото на мача обаче даде възможност на Юмбер да реализира пробив в четвъртия гейм на втората част - 3:1. Това не притесни Димитров, който си извоюва две поредни точки за рибрейк при 15:40 в петия гейм.

Григор Димитров ще бъде поставен под №14 на турнира "Мастърс" 1000 в Ню Йорк

Водач на схемата е Новак Джокович

Равенството 3:3 не закъсня, а не след дълго Григор излезе и напред с пробив в резултата. Димитров реализира пробив в седмия гейм, а след това го затвърди и след серия от 4 поредни спечелени гейма поведе с 5:3, а след това стигна и до крайната победа в срещата.

Така той е в очакване на следващия си опонент.

Григор Димитров: Всеки ден се наслаждавам на простите неща

"Винаги съм бил много благодарен човек, но напоследък станах още повече"