В сблъсък без каквото и да било значение от финалния Мастърс за годината - в Лондон, Марин Чилич победи Кей Нишикори.

Чпонецът вече се беше класирал за полуфиналите, докато хърватинът беше отпаднал.

И все пак, световният номер седем надделя с 2-1 сета (3:6, 6:2, 6:3) и ще влезе в добро настроение за последните си битки за годината. А именно финалът за Купа Дейвис, в който неговата Хърватия е домакин на Аржентина другата седмица.

Този мач започна добре за Нишикори. В първата част той стигна до ранен пробив в третия гейм и наруши играта на противника си, който не успя да намери противодействие до края на частта. В последния гейм японецът стигна и до още един пробив, с което затвори при 6:3 и 1:0 сета.

След това обаче Чилич се взе в ръце и показа по-добра игра. След като изоставаше с 0:1 във втория сет, той взе пет поредни гейма и предреши успеха си в тази част. В крайна сметка я взе след 6:2 и всичко се реши в трети сет.

В него хърватинът стигна до пробив за 3:2, затвърди го, след което не изпусна инициативата до края. И за да е по-сладък успеха му, победата дойде при сервис на Нишикори, а Чилич реализира втория си мачбол, с което взе и почетната победа на финалния Мастърс в Лондон.

Така, въпреки загубата, Нишикори ще участва на полуфиналите срещу бившия номер едно в света Новак Джокович. Чилич пък отпътува за родината си, за да се готви за финала за Купа Дейвис.