Томаш Бердих е все по-близо до трофея на силния тенис турнир, провеждащ се в Шънджън. Поставеният под №1 в основната схема състезател започна с очаквана победа участието си в надпреварата.

Преди началото на надпреварата чехът заяви, че целта пред него е да се класира за финалния Мастърс на АТР в Лондон и стартира мисията с успех със 7:5, 6:3 над Остин Крайчек.

Интрига имаше само в първия сет, в който световният №128 проби още на старта и затвърди, но Бердих върна пробива за 2-2 и в 12-ия гейм нанесе още един решителен удар в сервис гейм на американеца. Във втората част чехът печелеше лесно геймовете си, а след като проби за 3-1 не изпусна аванса си.

На четвъртфиналите Томаш Бердих ще срещне своя сънародник Иржи Весели, който без особени трудности надделя над представителя на домакините Жижен Жан.

Шестият поставен загуби само 10 точки на свой сервис и приключи мача за 62 минути. Срещу Бердих Весели ще се опита да подпечата първия си полуфинал в тура от април, когато достигна до полуфиналното каре в Букурещ.

Симоне Болели достигна седмия си четвъртфинал през сезона. Италианецът поведе с 6-4 4-0 на Виктор Естрея Бургос, след което съперникът му се отказа. Болели очаква спечелелилия срещата между Томи Робредо и ироки Мория.