С победи на сингъл на Луси Сафарова и Томаш Бердих Чехия победи Испания с 2:1 в мач от група В на турнира по тенис за Хопман къп (неофициално световно първенство за смесени отбори) и вече има един успех и едно поражение.

Сафарова се наложи над Анабел Медина Гаригес с 4:6, 6:4, 6:4, а Бердих се справи с Томи Робредо след 7:5, 6:1.

В двубоя на двойки, който нямаше значение за крайния изход испанците победиха със 7:5, 6:2.

Индия се приближи към финала на турнира по тенис за "Хопман къп", след успех с 2:1 победи над Хърватия в мач от втория кръг на група "Б".

Саня Мирза и Рохан Бопана взеха втора поредна победа след драматичен успех в тайбрека на 75-минутния решаващ мач на двойки срещу Саня и Марио Анчич.

"Играхме отлично, но мачът можеше да бъде спечелен и от хърватите. За последната среща от групата с Испания в четвъртък сме аутсайдери. Ще продължавам да казвам това преди всяка наша среща, защото изглежда дава резултат", заяви Мирза.

Индия е едноличен лидер в групата, след като по-рано днес Чехия победи Испания с 2:1 успеха.

Срещи от група В на турнира по тенис за Хопман къп (неофициално световно първенство за смесени отбори):

Чехия - Испания - 2:1

Луси Сафарова (Чехия) - Анабел Медина Гаригес (Испания) - 4:6, 6:4, 6:4
Томаш Бердих (Чехия) - Томи Робредо (Испания) - 7:5, 6:1
Медина Гаригес/Робредо - Сафарова/Бердих - 7:5, 6:2

Индия - Хърватия - 2:1

Саня Мирза - Саня Анчич - 6:2, 6:3
Рохан Бопана - Марио Анчич - 6:7(2), 6:7(3)
Мирза/Бопана - С.Анчич/М.Анчич - 3:6, 6:3, 10:8