Австралиецът Алекс де Минор ще бъде съперникът на българина Григор Димитров в полуфиналите на турнира по тенис в зала в Ротердам от сериите АТП 500. Мачът ще се играе утре от 16:00 часа.

Във втория четвъртфинал от програмата петият в схемата Де Минор се наложи със 7:6(5), 4:6, 6:3 над поставения под номер 2 Андрей Рубльов от Русия след точно 2 часа и 30 минути игра. По-рано днес Димитров се наложи със 7:6(2), 3:6, 6:4 над играещия за Казахстан руснак Александър Шевченко.

Брилянтен! Григор Димитров срази Шевченко и е на полуфинал в Ротердам!

Ето подробности

Мачът започна без пробиви в първия сет и той се реши от тайбрек. В него шампионът за 2021 година в Ротердам Рубльов поведе с 4:2 точки, но Де Минор взе четири поредни разигравания, за да си осигури два сетбола. Австралиецът пропусна първия, който бе на негов сервис, но успя при втория, при който Рубльов имаше подаването.

Снимка 643408

Въпреки загубения първи сет, Рубльов стартира положително във втория и поведе с 3:1 гейма. До края на сета Рубльов не даде нито една точка за връщане на пробива на Де Минор и след 6:4 мачът влезе в решителен трети сет.

Снимка 653721

Източник: Gettyimages

В него Де Минор стигна само до една точка за пробив, която бе в шестия гейм, но австралиецът не се нуждаше от повече, за да вземе предимство. В същото време Рубльов достигна до брейкболи в последните три гейма, в които сервираше неговият съперник, но в нито една от тези ситуации не успя да извлече нещо.

До момента Димитров и Де Минор са играли четири пъти един срещу друг, като двамата имат по две победи. Любопитен факт е, че последната им среща бе на същия турнир, но в четвъртфиналите, когато българинът победи в три сета. Наградният фонд на турнира в Ротердам е 2,1 милиона евро.