Южени Бушар стартира с победа участието си на турнира в Ийстбърн. Русокосата красавица най-накрая даде признаци, че може би се разбужда от летаргията, заради която загуби 10 от последните си 11 двубоя и потегли с трудно 7:6(5) 6-3 над Алисън Риск.

Американката записа най-силните резултати в кариерата си именно на тревна настилка и днес също даде сериозен отпор, но жаждата за победа на световната №12 надделя.

Риск проби за 2-0 в началните минути, Бушар обърна до 4-2, след което съперничката ѝ направи нов обрат до 5-4 и двете продължиха да се движат рамо до рамо в резултата чак до 5-5 точки в тайбрека. Тогава канадката изтръгна две поредни разигравания и си осигури преднина на светлинното табло. Бушар печелеше трудно подаванията си в началото на втората част, но удържа на напрежението и проби решително за 4-2, след което приключи мача с 6-3 и очаква Белинда Бенчич, която отнесе Мадисън Кийс с 6-2 6-2.

"През последните месеци просто приемах пораженията и работех здраво с мисълта, че зависи от мен да променя случващото се на корта - коментира Южени. - Искам да продължавам да взимам правилните решения за играта си, защото в момента се чувствам добре".