Финалистката от предишното издание на "Уимбълдън" - Южени Бушар отпадна изненадващо още в първия кръг на тазгодишната надпревара в Лондон.

Канадката допусна поредната си разочароваща загуба през настоящия сезон, след като отстъпи с 6:7(3), 4:6 на световната №117 Инг-Инг Дуан, за която това бе и първи успех в основната схема на турнир от Големия шлем.

Това поражение ще доведе до нов сериозен спад в световната ранглиста за канадката, която имаше да защитава цели 1,300 точки от достигането си до спора за титлата през 2014-а и ще се срине с минимум 11 позиции до №22.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за Бушар, която реализира ранен пробив и набързо поведе с 2-0, но също толкова бързо изпусна инициативата, позволявайки на китайката да спечели следващите четири гейма. Канадката все пак съумя да се върне в резултата и изравни за 4-4, но малко по-късно отново бе притисната. При 4-5 Бушар отрази два сетпойнта, както и още един при 5-6, но в последвалия тайбрек не успя да пречупи световната №117 и предаде сета след 3-7 точки.

Първите осем гейма на втората част приключиха в полза на сервиращите, като единствено при 2-2 се стигна до възможност за пробив, която канадката все пак неутрализира. При 4-4 обаче китайката отново притисна миналогодишната финалистка, като този път успя да пробие, а след това не трепна, сервирайки за крайната победа.