Великобритания надделя над Франция на турнира "Хопман Къп". Островитяните победиха с 2:1 успеха в сблъсък от група "Б" на състезанието, което се провежда в Пърт, Австралия.

Анди Мъри и Хедър Уотсън надиграха драматично Каролине Гарсия и Кени Де Шепер с 6:2, 5:7, 10:6 в решаващия мач на смесени двойки, който осигури ценния успех в полза на британците след точно 83 минути игра.

Двубоят започна с успех за намиращия се на второ място в световната ранглиста Мъри, който победи лесно с 6:2, 6:2 срещу Де Шепер за само 58 минути на корта. През миналия ноември Анди Мъри изведе британския отбор до титлата в турнира "Купа Дейвис" за първи път от 79 години.

22-годишната Каролине Гарсия, номер 34 в ранглистата на WТА, изравни резултата в сблъсъка между Франция и Великобритания след труден успех с 6:3, 5:7, 6:3 срещу Хедър Уотсън, дошъл след 2 часа и 17 минути. Британката записа 10 аса, които не се оказаха достатъчни за успех над французойката. Във втория сет Гарсия сервира за спечелване на двубоя при 5:3, но Уотсън успя да спечели следващите четири гейма, изравнявайки резултата.