Водачката в световната ранглиста при жените Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на турнира по тенис за жени от сериите WТА 1000 в Торонто с награден фонд 2 697 250 долара.

Тя претърпя поражение от Беатрис Адад Мая (Бразилия) с 4:6, 6:3, 5:7 в мач продължил три часа. На четвъртфиналите Адад Мая ще се изправи срещу олимпийската шампионка Белинда Бенчич от Швейцария, която надигра Гарбине Мугуруса от Испания с 6:1, 6:3.

На старта Ига Швьонтек допусна пробив, след който Беатрис Адад Мая дръпна с 4:2 в първия сет и спечели с 6:4. Във втората част полякинята взе подаването на бразилката за 4:2 и изравни резултата след 6:3 в своя полза. Заемащата 24-а позиция в ранглистата Адад Мая проби Швьонтек на три пъти в третия сет и стигна до успеха.

"Знам, че всички мачове ще са много трудни, не само срещу играчите от топ 20. Тенисът е такъв. Няма значение къде играеш, на какъв корт или срещу кого. Винаги трябва да се влагаш на максимум и да опитваш да подобряваш играта си. Мисля, че това беше ключът за последните ми успехи и се гордея със себе си", заяви бразилската тенисистка.

Ник Кирьос продължава устремено към 1/4-финалите в Монреал

Австралиецът отново демонстрира страхотно представяне и победи сънародника си Алекс де Минор