Първата ракета на Хърватия Борна Чорич направи невероятен обрат, елиминирайки четвъртия поставен в схемата на US Open 2020 Стефанос Циципас (Гърция) в третия кръг на турнира. 23-годишният хърватин триумфира в петсетов трилър - 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4), след като изоставаше с два пробива разлика в четвъртия сет, в който трябваше да отразява 6 мачбола.

Циципас вече се смяташе за сигурен участник на осминафиналите при 5:1 гейма в четвъртия сет, но Чорич се завърна по блестящ начин в мача и спечели 5 поредни гейма, 3 от които с пробиви. С това той открадна частта и да изравни общия резултат.

Гръцката първа ракета имаше шанс отново да затвори срещата в петия сет, но Чорич се завърна от изоставане с един брейк, а също така спаси някои ключови брейк точки, за да шокира 22-годишния грък в тайбрека, спечелен със 7-4.

В четвъртия кръг Чорич ще срещне №63 в света австралиец Джордан Томпсън, който елиминира играещия за Казахстан Михаил Кукушкин с 3-0 сета.