Лидерката в световната ранглиста Серина Уилямс оцеля в драматичен мач срещу китайката На Ли и се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара, където ще срещне своята сестра Винъс.

Номер 1 в света победи трудно На Ли с 4:6, 7:6 (1), 6:2, а Винъс Уилямс значително по-лесно отстрани Ивета Бенешова (Чехия) - 6:1, 6:4. Серина Уилямс започна ужасно мача, губеше с 1:5 първия сет, който бе спечелен от На Ли с 6:4. След нито един пробив във втория сет се стигна до тайбрек, който американката спечели със 7:1. Уилямс направи пробив в първия гейм на третия сет, който взе с 6:2.

"Започнах лошо мача. Може би бях малко изморена. Разочарована съм от днешния си мач", каза лидерката в световната ранглиста.

За разлика от Серина - Винъс Уилямс нямаше проблеми срещу Бенешова. Американката направи два пробива в първия сет и въпреки че съперничката й поведе с 3:0 във втория, тя го спечели с 6:4. Винъс води с 10 победи и 9 загуби в срещите със своята сестра, от която загуби в началото на март на демонстративен турнир в "Медисън Скуеър Гардън".

Турнир от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара, четвъртфинали при жените:

1-Серина Уилямс (САЩ) - На Ли (Китай) - 4:6, 7:6 (7:1), 6:2

5-Винъс Уилямс (САЩ) - 26-Ивета Бенешова (Чехия) - 6:1, 6:4