19-годишната канадка от румънски произход Бианка Андрееску достигна до своя първи четвъртфинал на US Open. След победите си на големите турнири в Индиън Уелс (САЩ) и Торонто (Канада) тя се очертава като основна конкутентка за титлата на американката Серина Уилямс в Ню Йорк.

Андрееску успя да сломи надеждата на домакините Тейлър Таунсънд с 6-1, 4-6, 6-2. Таунзънд, в която мнозина виждат новата Серина, успя да се върне във вторя сет, но в третия Бианка я пречупи, след няколко пропуснати мачбола. През миналата година Андрееску отпадна в първия квалификационен кръг от Олга Данилович (Сърбия).

Снимка 441165

Белгийката Елизе Мертенс също за първи път ще играе в Топ 8 във "Флашинг Медоу". Тя просто премина през участващата с "уайлд кард" преставителка на домакините Кристи Ан с 6-1, 6-1 за един час и 7 минути.

Швейцарката Белинда Бенчич детронира световната №1 Наоми Осака (Япония) след победа със 7-5, 6-3. Бенчич за трети път през тази година се справя с Осака, като постоянно успяваше да пласира минаващи топки покрай излизащата японка.

Хърватката Донна Векич също продължава в битката за титлата след успех над атрактивната германка Юлия Гьоргес с 6-7(5), 7-5, 6-3. Векич изоставаше във втория сет с 3-5 и трябваше да спасява мачбол, преди да стигне до обрат.

Всички резултати от US Open 2019
Обновена

Григор Димитров достигна до 1/2-финал след победи срещу Андреас Сепи, Камил Майхржак, Алекс де Минор и Роджър Федерер и отказване на Борна Чорич

Осминафинали на дамския US Open 2019:

Белинда Бенчич (Швейцария, №13) - Наоми Осака (Япония, №1) 7-5, 6-3

Донна Векич (Хърватия, №23) - Юлия Гьоргес (Германия, №26) 6-7(5), 7-5, 6-3

Бианка Андрееску (Канада, №15) - Тейлър Таунсенд (САЩ, кв.) 6-1, 4-6, 6-2

Елизе Мертенс (Белгия, №25) - Кристи Ан (САЩ, УК) 6-1, 6-1

Елина Свитолина (Украйна, №5) - Медисън Кийс (САЩ, №10) 7-5, 6-4

Джоана Конта (Великобритания, №16) - Каролина Плишкова (Чехия, №3) 6-7(1), 6-3, 7-5

Серина Уилямс (САЩ, №8) - Петра Мартич (Хърватия, №22) 6-3, 6-4

Циан Ван (Китай, №18) - Ашли Барти (Австралия, №2) 6-2, 6-4