България запази мястото си в първа група на Евроафриканската зона за Фед къп, след като победи Украйна в двубой от група "С".

Това стана факт, след като във втория мач на сингъл Цветана Пиронкова надделя над Олена Антипина с 6:0 и 6:4, а на двойки Димана Кръстевич и Мария Пенкова загубиха от Бондаренко и Антипина с 2:6, 1:6. и по този начин крайният резултат стана 2-1 за отбора ни.

България не може да остане на последното място в групата. А четвъртият трябва да играе плейофи в събота за оставане в първа група.

27-годишната украинка, която е родом от Запорожие имаше тежката задача да замести първата ракета в състава, контузената Альона Бондаренко. Антипина обаче започна много слабо и загуби първия сет на нула.

Във втората част тя успя да пробие първия сервис на Пиронкова и да поведе. Пловдивчанката обаче върна бързо пробива и дори изпусна мачбол при 5:3 в своя полза, след което допусна намаляване на резултата - 5:4.

В последвалия гейм Пиронкова не допусна изненада и с 6:4 и 2:0 сета спечели двубоя, а с това извоюва и успеха в мача с Украйна.

На двойки Кръстевич и Пенкова допуснаха поражение от Бондаренко и Антипина в мач без значение.