Тодор Енев спечели последния мач на сингъл срещу Фотос Калиас със 7:6 (2), 6:1, 1:6, 6:4.

Това донесе и крайния успех на България с 3-2 победи срещу Кипър в срещата от втора група на Евро-африканската зона за Купа "Дейвис", играна в Пловдив.

Точно три часа и 35 минути бяха нужни на Енев за да завоюва ценната трета победа за българите в серията.

Българинът прояви голям характер и, въпреки контузията си, стисна зъби и доигра срещата на ниво. На три пъти физиотерапевтът трябваше да влиза на корта, за да оказва помощ на Тодор Енев.

Нашият тенисист рухна в третия сет, от което се възползва Калиас и кипърецът успя да се върне в мача, след 6:1 в своя полза.

В четвъртият сет обаче Енев бе безапелационен и след като на два пъти проби сервиса на противника си стигна до триумфа. В заключителния гейм Тошко поведе с 40:0 и при втория си мачбол затвори мача.

След края целият ни отбор се събра и се поклони пред публиката, изказвайки благодарността си за огромната подкрепа. Най-дейни сред българската агитка бяха първата ни ракета при жените - Цветана Пиронкова и семеството й. Звездата на гостите Маркос Багдатис пък отново бе най-гласовит в публиката на кипърците.

След този успех, България се класира за втория кръг за Купа "Дейвис". Там възпитаниците на играещия старши треньор Ивайло Трайков ще срешнат тима на Унгария, който елиминира Египет. Нашите отново ще бъдат домакини, а двубоите са от 21 до 23 юли.