Маркос Багдатис не остави шансове на Давид Ферер и го отстрани от турнира, провеждащ се в Нотингам.

Във втория кръг на надпреварата кипърецът се наложи с 6:2, 7:6(4). Маркос нямаше победа над световния №7 от 2010-а, но днес нямаше никакво намерение да изпусне шанса си на по-бърза настилка.

Багдатис потегли изключително впечатляващо с два пробива и два сервис гейма на нула, с които скоростно си подсигури аванс от 4-0. Нататък Ферер най-после успя да се закрепи в подаването на съперника в гейм с 16 точки, само че не стигна до брейкпойнт и резултатът стана 5-1. Багдатис все пак мина през два брейпойнта, но отново не допусна пробив и затвори сета с 6-2 за 37 минути.

Ферер пак се заклати в началото на втората част, но прати в историята два брейкпойнта и поведе с 1-0 гейма. Нататък двамата сервираха много стабилно и сетът неизбежно се запъти към тайбрек. Съперниците се движеха като скачени съдове в него и смяната на полетата дойде при 3-3 точки. Хитрата лисица Багдатис обаче се добра до минибрейк и отвори аванс от 5-3, с който затвори двубоя с мощен победен вик при 7-4 точки.

Следващият съперник на кипъреца на осминафинал ще е един измежду Александър Зверев и Томаш Белучи.