Маркос Багдатис се класира за полуфиналите на тенис турнира в Нотингам.

Кипърският състезател продължава победния си поход без загубен сет и е все по-близо до титлата след 6:4, 6:4 над Симоне Болели. Маркос контролираше мача с бомбения си форхенд и не отпусна нито един брейкпойнт на италианския си съперник.

Багдатис откри двубоя с пробив, а до края на сета пропусна още шест възможности да го дублира, като междувременно позволи на Болели да вземе едва четири точки на сервиса му. Най-впечатляващ беше фактът, че световният №59 записа на сметката си осем от общо девет разигравния при втория си начален удар.

Във втората част сценарият се запази, като Багдатис компенсираше за леките неточности в първия си сервис със смазваща стабилност на втори. При 2-2 Болели отново изостана с 0-40 и макар да успя да навакса подобно изоставане в откриващия сет, тук се пропука при втория брейкпойнт. Нататък Багдатис наниза три стабилни сервис гейма и подпечата билета си за полуфиналите с ново 6:4.