Виктория Азаренка и Мария Кириленко ще спорят за титлата на "Кремъл Къп" в Москва, след лесни победи в полуфиналите. В първия мач за деня номер 10 в света Азаренка преодоля без никакви проблеми испанката Мария Хосе Мартинес Санчес с 6:3, 6:3.

Представителката на Беларус отвя иберийската си опонентката за час и седемнасйсет минути. Вика Азаренка диктуваше играта с комбинация от силни и технични удари и не даде никакъв шанс на Санчес. В другия полуфинал поставената под номер 6 в турнира Мария Кириленко продължи безапелационната си форма в Москва и разгроми сънародничката си Вера Душевина с 6:1, 6:1.

Първата част бе изцяло за Кириленко, която поведе набързо с 5:0, преди да даде един гейм на съперничката си и да затвори сета с 6:1. Първите геймове на втората част бяха малко по-равностойни, но впоследствие Кириленко наложи класата си и спечели лесно и втората част със същия резултат.

Независимо от резултата във финалната среща Виктория Азаренка си гарантира място на заключителния турнир на 8-те най-добри в Доха, Катар през следващата седмица. Причина за това е отказването на номер две в света Серина Уилямс поради контузия.