Виктория Азаренка от Беларус, която е поставена под номер 3 в основната схема на "Ролан Гарос", се класира за четвъртия кръг на откритото първенство на Франция по тенис.

Бившата световна номер 1 победи французойката Ализе Корне с 4:6, 6:3, 6:1 за 2:22 часа. Представителката на домакините спечели първия сет, но в следващите два Азаренка беше неудържима.

В следващия кръг тенисистката от Беларус ще играе с победителката от мача между Марион Бартоли (Франция) и бившата шампионка Франческа Скиавоне (Италия).

За четвъртия кръг за втора поредна година се класира и Слоун Стивънс (САЩ) след успех над Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 6:7(5), 6:3. Еракович беше наказана с точка в третия сет заради разговор с треньора си.

17-ата поставена Стивънс спечели последните си три мача срещу Еракович, първата тенисистка от Нова Зеландия достигнала до третия кръг на "Ролан Гарос". Преди година Стивънс стана първата американска тинейджърка, класирала се за четвъртия кръг в Париж след Серина Уилямс през 2001 година.

20-годишната американка в спор за място на четвъртфиналите ще играе с победителката от мача между защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) и Чжън Цзе (Китай).