Давид Налбандиян и Хосе Акасусо постигнаха важна победа над Иван Любичич и Марин Чилич с 6:4, 6:2, 3:6 и 6:4 след мача на двойки между Аржентина и Хърватия.

По този начин "гаучосите" поведоха с 2:1 успеха в четвъртфиналния сблъсък от Световната група на неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже - Купа "Дейвис".

Гостите се възползаха максимално от отсъствието на Марио Анчич, който е с контузия на гърба и успяха да поведат срещу носителите на трофея след първата среща.

Първоначално Иван Любичич надигра Аугустин Калери в пет сета в първата среща, но след това 17-годишният Марин Чилич не успя да замести убедително именития си съотборник и допусна да бъде победен от Налбандиян, с което резултатът в серията бе изравнен.

В сингълите с разменени партньори Любичич трябва да се справи с Налбандиян, ако иска шампионът да запази шансове за защита на титлата. Победителят от този четвъртфинал излиза срещу Австралия на полуфинал.