Аржентина се класира на полуфинал за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже след победа с 3:2 над отбора на Франция. Мачовете се играха на червените кортове в "Парк Рока" в Буенос Айрес.

В първия мач за деня Жо Вилфред Цонга успя да изравни резултата до 2:2 след убедителна победа над Хуан Монако с 6:3, 6:3, 6:0. Така всичко трябваше да се реши в двубоя между  вторите ракети на двата тима - Карлос Берлок (№64 в света) и Жил Симон (№13). 30-годишният Берлок успя да зарадва местната публика, след като победи съперника си с 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 и прати Аржентина на полуфинал  след почти четири часа игра.

Така южноамериканците продължават напред, а от 13-и до 15-и септември им предстои гостуване на защитаващия титлата си Чехия. Двубоят е повторение на миналогодишния полуфинал, който чехите спечелиха с 3:2 като гости, а в последствие заслужиха трофея.

Тимът на Аржентина никога не е печелил титлата в Купа "Дейвис", въпреки че в последните седем сезона на три пъти достигна до финала през 2006, 2008 и 2011 година.

Световният номер 1 Новак Джокович, макар и с контузия, отново изведе Сърбия до полуфинал след победа над САЩ с 3:1. В четвъртия двубой той победи Сам Куери със 7:5, 6:7 (4), 6:1, 6:0. Ноле усука десния си глезен още във втория гейм, но след като получи медицинска помощ, продължи и доигра четвъртфиналния мач. Двата отбора се разбраха да не играят последния мач, който вече е без значение.

Сърбия ще има за съперник на полуфинал Канада, която се класира за исторически първи път до тази фаза на Купа Дейвис. Канадците също дръпнаха с 3-1 срещу Италия, след като Милош Раонич се наложи с 6:4, 6:4, 3:6, 7:5 над Андреас Сепи.