Руснакът Андрей Рубльов направи голямата сензация на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати, побеждавайки седемкратния шампион в надпреварата Роджър Федерер (Швейцария с 6-3, 6-4 за 1 час и 3 минути.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Синсинати

Григор Димитров е в половината на Новак Джокович и Роджър Федерер

Още в началото на срещата имаше серия от три разменени пробиви. В четвъртия гейм Федерер изпусна възможност за втори рибрейк. След това Рубльов печелеше сервис геймовете си и взе сета с 6-3. Във втората част имаше само един пробив, който се оказа достатъчен за петата победа на Андрей В Синсинати.

Андрей Рубльов продължава възхода си и успехът му го върна в Топ 50. Той победи в първия кръг Николоз Басилашвили (Грузия), а във втория Стан Вавринка (Швейцария), който елиминира българския №1 Григор Димитров. Федерер беше поставен под №3 и почива в 1/32-финалите. Единственият му успех в Синсинати беше срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро с 6-3, 6-4.

Снимка 438822

"Днес мислех просто за следващата точка, как да играя по най-добрия начин и да не се отказвам, независимо какво се случва. Мисля, че се получи", каза след мача Рубльов.

В четвъртфиналите той ще срещне своя сънародник Даниил Медведев, сразил германеца Ян-Ленард Щруф с 6-2, 6-1. В последните седмици шампионът от Sofia Open 2019 се намира в изключителна форма.