Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Лугано (Швейцария) с награден фонд 73 хиляди евро.

Андреев спечели срещу представителя на Антоан Белие с 6:7(4), 7:6(4), 6:3 след два часа и половина игра.

Григор разкри с какво най-много се гордее в кариерата си

Това е постоянството в трудните моменти

Оспорваният първи сет премина без пробиви, а в тайбрека 21-годишният българин поведе с 3:1 точки, но допусна обрат. Във втория сет двамата отново печелеха подаванията си и пак се стигна до тайбрек, в който Андреев дръпна с 5:2 точки и този път запази аванса си, за да изравни резултата.

В решаващата трета част софиянецът реализира единствения пробив в срещата за 5:3 гейма, след което затвори мача при собствен сервис.

С успеха той заработи 1165 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която заема 204-ата позиция.

За място на четвъртфиналите Андреев ще срещне 31-годишния французин Антоан Ескофие, 197-и в класацията на АТП. Двамата не са се срещали досега.