Бившият световен №1 и трикратният шампион в Шанхай Анди Мъри (Великобритания) не можа да се класира за 1/8-финал на турнира "Мастърс" 1000. в Шанхай с награден фонд 7,47 милиона долара.

Юлия Стаматова победи квалификантка и продължава напред в Табарка

В надпреварата участва още една българка - Ани Вангелова

Шотландецът загуби от поставения под номер 10 Фабио Фонини (Италия) с 6-7(4), 6-2, 6-7(2) след повече от три часа игра. Мъри пропиля аванс от 4-2 гейма в първия сет, който загуби с тайбрек, но във втория направи серия от пет поредни гейма, за да игравни.

В третия сет той на два пъти сервираше за победата при 5-4 и 6-5, но така и не успя да стигне до мачбол. Последва нов тайбрек, в който Фонини дръпна с 6-1 точки и това се оказа решаващо.

Третият в схемата Даниил Медведев (Русия) нямаше затруднения и се класира за третия кръг. Вицешампионът от US Open 2019 отнесе квалификанта от Великобритания Камерън Нори с 6-3, 6-1 само за 54 минути.