Александрина Найденова загуби първия си мач в основната схема на турнира на червени кортове от сериите "125К" в Анин (Китай).

Виктория Томова не можа да влезе в основната схема в Прага

Българката загуби от Елена Габриела Русе във втория квалификационен кръг

Българката, която е под №439 в света отстъпи пред поставената по №1 китайка Шуай Пън с 6-4, 1-6, 4-6. Мачът продължи 2:23 минути. Щън е втора ракета на Китай и в момента е под №39 в ранглистата на WTA.

Найденова реализира три пробива в първата част срещу два на Пън, с което поведе с 4-3. След това спечели първия сетбол след 50 минути игра.

Вторият сет премина при доминация на китайката, която поведе бързо с 5-0.

Трета част продължи повече от 1 час. Пън проби за 1-0, но Найденова изравни при третата си възможност за брейк. Китайката дръпна с 5-4. Българката се съпротивлява в заключителния гейм на мача. Тя отрази два мачбола и дори имаше възможност да пробие. Все пак Пън успя да реализира 12-та последна точка в гейма и да затвори мача.

Българката влезе в основната схема с две победи в квалификациите над представителки на домакините. Първата ѝ съперничка беше 16-годишната Го Шаншан, преодоляна след 7-5, 6-3. Ао Гай почти не оказа съпротива и Александрина 1 победи с 6-1, 6-3 за 72 минути.