Александрина Найденова се бори повече от два часа и половина с представителката на домакините Мейцо Гуо, но загуби с 6-7(9), 6-0, 5-7 двубоя си от турнира на твърди кортове в Лучжоу (Китай), който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Елица Костова даде само гейм на Андреа Гамис в Испания

Българката сломи съперничката си за 50 минути

Българката отстъпи в тайбрека на първия сет, след като водеше с пробив и 4-2 и 6-4 в решителния гейм. Тя беше безапелационна във втората част, давайки гейм на китайската си опонентка.

За съжаление Найденова загуби концентрация в средата на решителния сет, когато отново беше дръпнала напред с 3-1. Мейцо Гуо беше по хладнокръвна в заключителната част и спечели 6 от последните 8 гейма в мача.

На двойки Найденова, която е много добра в този формат, в дует със сръбкинята Тамара Чурович не можа да преодолее четвъртфиналната фаза. Двете загубиха поставените под №2 в схемата, китайки Ханю Гуо и Цю Ю Йе със 7-5, 3-6, 4-10.