Световният №3 Александър Зверев спечели трудно първия си мач на турнира на червени кортове в Мюнхен. Германецът се справи със своя сънародник Яник Ханфман с 6-7(12), 6-4, 6-2 за 2 часа и 9 минути.

Григор Димитров загрява за "Уимблъдън" с демонстративен турнир

Българинът ще участва на "Хърлингам клуб"

Надпреварата в Мюнхен е от сериите ATP 250 и е с награден фонд от 501,345 евро. Зверев е носител на трофея от миналата година и поставен под №1 в схемата. Той загуби много дълък тайбрек в първия сет с 12-14. Това даде сили на Ханфман да бъде равностоен във втората част. В третия сет Зверев поведе бързо с 4-0 и пречупи съпротивата на съперника си.

Александър ще играе на четвъртфинал с друг германец, Ян-Леннард Щруф, който наниза 12 аса срещу своя сънародник Яник Маден. Мачът също беше трисетов и Щруф се наложи с 6-3, 3-6, 6-3 за 1 час и 40 минути.

Словакът Мартин Клижан също продължава напред. Той започна от квалификациите, а утре ще излезе за място във финалната четворка срещу корееца Хьон Чун. Клижан спечели четвърта победа в Мюнхен. Негов съперник беше шампионът от Sofia Open 2018 Мирза Башич, който водеше с пробив в третия сет. Но в крайна сметка словакът се наложи с 4-6, 6-3, 7-5 за 2 часа и 3 минути.

Шампионът в турнира на Младата генерация в края на 2017 година Хьон Чун изигра единствения бърз мач за деня. Той даде само два гейма на представителя на домакините за 6-1, 6-1. Двубоят приключи за 58 минути.

Днес ще се изиграят осминафиналите от долната част на схемата. Най-интересният двубой е между №2 Роберто Батиста Агут (Испания) и младата надежда на Норвегия Каспер Рууд.