Олимпийският шампион Александър Зверев (Германия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 8 Зверев загуби от представителя на домакините Талон Грийкспоор с 6:4, 3:6, 4:6 след почти два часа игра.

Грийкспоор пласира 12 аса и реализира обрат, като в решаващия трети сет при 1:2 гейма той успя да спаси три възможности за пробив на съперника, след което реализира ключовия брейк в седмия гейм, за да триумфира.

25-годишният германец се опитва да възвърне формата си, след като пропусна половината от предишния сезон заради тежка контузия и операция на глезена. Той има само три победи в осем официални мача във всички турнири след завръщането си на корта в началото на 2023 година.