Германецът Александър Зверев оформи карето на полуфиналистите в турнира от категория "АТП 500", провеждащ се в китайската столица Пекин.

Григор Димитров иска реванш за Мелбърн, Рафаел Надал - за Пекин

Българинът винаги затруднява световния №1

Водачът в долната част на схемата имаше нужда от 70 минути за да победи руснака Андрей Рубльов с 6-2, 6-3 и ще спори утре за място на финала с австралиеца Ник Кириос.

Мачът беше съпътстван с мощна игра на Саша и много грешки на Рубльов, който не можа да покаже играта си от US Open срещу Григор Димитров. Зверев проби 4 пъти от 5 възможности и не допусна нито една две брейк точки в предпоследния си сервис гейм. В него имаше 20 разигравания, като Зверев спаси шест точки за пробив, но при седмата намери мрежата. Играта продължи повече от 10 минути

Германецът спечели 66 точки срещу 47 за руснака. Резултатът само за сервис геймовете на Рубльов е 23-23.

Утрешните полуфинали: Григор Димитров - Рафаел Надал и Ник Кириос - Александър Зверев обещават голямо зрелище за любителите на тениса в китайската столица.