Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Хале. Той отстрани сънародника си Филип Колшрайбер след успех с 6:3, 6:4.

20-годишният Зверев изигра отличен мач, като направи 10 аса и не допусна нито една възможност за пробив, записвайки първа победа над Колшрайбер. Той не е загубил гейм, в който сервира, от началото на турнира.

Следващият му съперник е испанецът Роберто Баутиста Агут. Испанецът оцеля след битка срещу местния любимец Дъстин Браун, за да стигне до крайното 6:4, 1:6, 7:6(6).

Агут на два пъти сервираше, за да остане в мача, но успя да се справи.

Григор Димитров на четвъртфинал в Лондон след труден успех срещу Жулиен Бенето

Три пробива решиха мача

Поставеният под номер 2 Доминик Тийм напусна надпреварата след загуба от Робин Хаасе. Холандецът спечели с 6:3, 7:6(7), въпреки че трябваше да спасява три сетбола във втората част.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу французина Ришар Гаске, който се справи с Бърнард Томич след 6:3, 6:3.

Томи Хаас получи право на участие в "Уимбълдън"

Екзекуторът на Федерер получи право на участие в "Уимбълдън"