Двама от големите заподозряни за победители на "Мастърс" 1000 в Маями, Александър Зверев и Ник Кириос ще се срещнат на осминафинал.

Всички резултати от мъжкия Miami Open 2018

Турнирът е вторият голям от мартенската серия в САЩ

Австралиецът изигра снощи втория си експресен мач и само за 66 минути се справи с колегата си по темперамент Фабио Фонини (Испания). Кириос не обича да губи много време както между точките, така и по време на разиграванията. Той направи по един пробив в двата сета и след това гледаше само как по най-бързия начин да си взема подаванията. В края той направи и още един заключителен брейк.

Зверев имаше по-тежка задача. Той загуби първия сет срещу испанеца Давид Ферер, но после обърна мача, спечелвайки го с 2-6, 6-2, 6-4.

Друга млада надежда, канадецът Денис Шаповалов също се класира четвъртия кръг. Той изигра дълъг мач, съпътстван с обрати срещу американеца Сам Куери. В крайна сметка 18-годишният тенсисит се наложи с 6-4, 3-6, 7-5.

Южноафриканецът Кевин Андерсън е сред скритите фаворити в турнира. Той беше на прага на елиминацията, но също успя да спечели след обрат срещу руснака Карен Хачанов с 4-6, 6-2, 6-3.