Българският тенисист Александър Лазов, който не попадна в състава на България за "Купа Дейвис", загуби от французина Раян Руман с 5-7, 6-2, 1-6 срещата си от първия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър", провеждащ се в Истанбул (Турция). Наградният фонд на надпреварата е 80 хиляди долара.

Бианка Андрееску и Белинда Бенчич отказаха и турнира в Ухан

Полуфиналистките от US Open се оплакват от натрупана умора

Лазов се срина до 828-а позиция в ранглистата на ATP в последните седмци. Той влезе в основната схема на турнира след две победи в квалификациите срещу Джовани Фонио и Франьо Распудич.

Българинът можеше да излезе напред в резултата в първия сет, но не можа да реализира нито една от осемте точки за пробив. Той предаде частта с след късен пробив на Руман с 5-7.

При 1-2 във втората част Александър спаси точка за пробив. Той взе следващите пет гейма и изравни след 6-2.

Последният сет започна лошо за Лазов, който допусна два брейка. Опонентът му доминираше и затвори мача с 6-1.

Добрата игра на Лазов му осигури нови 5 точки за ранглистата на ATP.