Александър Лазаров загуби от Лойд Харис с 4-6, 7-6(3), 3-6 първия мач за "Купа Дейвис" в Кептаун. Българинът започна слабо, но за малко не направи обрат в първия сет. Във втората част той успя да върне на два пъти пробиви и да след тайбрек.

В последния сет Лазаров изпусна добри възможности и Харис реализира втория си мачбол след  2 часа и 38 минути игра. Така Южна Африка поведе с 1-0 победи.

Григор Димитров към националите за купа "Дейвис": Успех, момчета!

В първия мач Александър Лазаров ще играе с Лойд Харис

Бългатинът започна много слабо срещата и след два пробива допусна изоставане до 0-4. Той успя да се съвземе и трудно да спечели слдващото си подаване.

Играта се изравни и Лазаров дори успя да върне един брейк след спасен сетбол. В десетия гейм Харис, който е №113 в света, все пак успя да измъкне подаването си след изоставане от 15-30 и да затвори частта след 47 минути игра.

Харис започна отново с пробив втория сет, но Лазаров успя да върне брейка за 2-2. Последваха два разменени пробива за 3-3. След това Лазаров имаше предимство, но трябваше да го узаконява едва след тайбрек - 7-6(3).

Снимка 442689

Източник: Фейсбук

Третата част беше много оспорвана и предложи много емоции. Харис отново пръв стигна до пробив за 3-1. Лазаров не се предаде и на три пъти можеше да върне брейка в следващия гейм.

Александър отново беше притиснат в следващата партия и се измъкна на два пъти. Седмият гейм се оказа решаващ. В него се игра точка за точка и след седмата разиграна българинът получи шанс да се върне в двубоя. Южноафриканецът се спаси и в следващия си гейм на сервис реализира втория мачбол.

Въпреки огромната бездна в ранкинга на ATP - Лазаров е под №527, нашето момче показа, че спокойно може да е равностоен на най-добрите.

Във втория мач от срещата Южна Африка - България,  Димитър Кузманов ще играе с Руан Рьолофсе, №681 в ранглистата на АТP. Победата на Мико в този двубой е задължителна.