Александър Лазаров отпадна в първия кръг на квалификациите на тенис турнира Sofia Open.

Участващият с "уайлд кард" българин загуби от поставения под номер 3 в пресявките Оскар Оте (Германия) със 7:6(2), 5:7, 1:6.

Националът на България за "Купа Дейвис" отстъпи след 108 минути в зала "Арена Армеец".

"След такава среща винаги те е яд, че си загубил. След 2:5 във втория сет успях да се върна и си помислих, че мачът е готов. Може би в този момент малко се превъзбудих и изиграх слаб сервис-гейм, което позволи на съперника отново да си върне предимството.

Хубавото е, че видях, че реално не съм толкова по-назад от играч, който е около 130-ото място в света. Доволен съм, че има подобрение в сравнение с предишните два сезона. Трябват ми повече такива мачове и затова съм благодарен на организаторите, че отново ми дадоха възможност да играя тук.

Спомням си, че при дебюта ми преди две години напрежението ме беше сковало, но сега нещата бяха различни. Пак имаше напрежение, но този път то идваше от това, че виждах реален шанс да запиша победа", коментира Лазаров.